PTT 2018 Yılında Drone İle Kargo Teslimatı Yapacak

Amazon, UPS, DHL ve AliBaba gibi firmaların yavaş yavaş giriş yaptığı Drone ile kargo teslimatı hizmetini 2018 yılında PTT ‘de sunmaya başlayacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile PTT’nin ortaklaşa düzenlediği Uluslararası e-Ticaret Konferansı kapsamında PTT tarafından yapılan açıklamalar konferansa damgasını vurdu.

PTT tarafından yapılan açıklamalarda firmanın 2018 yılında Drone ile kargo teslimatı hizmetini kullanıcıların beğenisine sunacağı belirtildi.

 

PTT 2018 Yılında Drone İle Kargo Teslimatı Yapacak

 

Dünya Üzerinde Yaygınlaşmaya Başlayan Bir Hizmet

Amazon, UPS, DHL ve AliBaba gibi büyük çaplı e-Ticaret siteleri ve kargo dağıtım şirketleri tarafından denenmeye başlanılan Drone ile kargo teslimatı biraz zorlu bir süreç.

Özellikle ülkemiz gibi yapılaşmanın tam anlamıyla oturmadığı, havada uçan cisimlere karşı çok farklı eylemlerin gerçekleştirildiği bir ülke için drone ile ürün teslimatı biraz tehlikeli olabilir.

Ancak PTT tarafından bu uygulamanın özellikle Anadolu bölgesinde, erişimin nispeten daha zor olduğu bölgelerde denenmeye başlanacağını düşünüyoruz.

Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu ancak Drone uçuşunun yasak olduğu bölgelerde de Sivil Havacılık Kurumu üzerinden alınacak özel bir izinle hizmet verme yoluna gidecektir PTT.

2018 yılında başlaması planlanan bu hizmetin ilk olarak hangi bölgelerde deneneceği, bu teslimat stili için ek ödeme alınıp alınmayacağı, Drone ile kargo teslimatı için personel alımlarının neye göre yapılacağı gibi birçok soru işareti de şu aşamada cevap bekliyor.

Yakın dönemde PTT tarafından bu sorularla alakalı bir açıklama yapılmasını beklemek de sanırım yanlış olmayacaktır. Zira 2018 yılına önümüzde bir buçuk ay gibi bir süre kalmış durumda.

PTT 2018 Yılında Drone İle Kargo Teslimatı Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir