Samsung Galaxy Note Güncellemesi Haziran Ayına Ertelendi

Samsung firması tarafından daha önce yapılan açıklamada Mart – Nisan ayı içerisinde Samsung Galaxy Note ve Samsung Galaxy SII modelleri için Android 4.0 Ice Cream Sandwich (ICS) güncellemesini yayınlayacağını açıklamıştı.

Ancak sonrasında aldığı karar ile Samsung Galaxy Note modelinin güncelleme tarihini Haziran 2012 dönemine erteledi.

Bunun sebebi ise Samsung Galaxy Note modeli için çıkarılacak olan Android 4.0 Ice Cream Sandwich modelinin biraz daha cihaza özelleştirilmiş olarak sürülecek olması.

Üzerindeki özellikler ile uyumlu bir hale getirilmesi amaçlanan işletim sisteminin bu sayede Note modelinde harikalar yaratacağı düşünülüyor.

S-Pen uygulamaları için çeşitli yazılımlar eklenecek olan işletim sisteminde Uygulama ve Multimedya özellikleri de Galaxy Note için yeniden elden geçirilecek.

Firma tarafından oyun severler içinde Angry Birds Space isimli herkesin beğendiği ve elinden düşürmediği oyun üzerine de bir çalışma yapılacak. Yapımcı firma ile anlaşan Samsung firması bu oyun için Note müşterilerine özel birkaç güncelleme ve yeni oyun alanları eklettirecek.

Kısacası hızlı bir şekilde özensiz bir güncelleme çıkarmak istemeyen Samsung firması birkaç ay erteleme yaparak Note modeli için daha özelleştirilmiş bir güncelleme çıkarmayı amaçlıyor.

Samsung Galaxy SII modeli için belirlenen Android 4.0 ICS güncelleme tarihi ise aynı şekilde ilerlemeye devam edecek gibi görünüyor.

 

Samsung Galaxy Note Güncellemesi Haziran Ayına Ertelendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir