Samsung Galaxy S7 Active Tanıtıldı, Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

Samsung firmasının 2016 yılında pazara sunduğu S7 ailesinin yeni üyesi Samsung Galaxy S7 Active modeli resmen tanıtıldı. İşte cihazın Teknik Özellikleri ve Resmi Satış Fiyatı

Amerika’da hizmet veren AT&T Operatörü tarafından duyurusu yapılan Galaxy S7 Active serisi özellikle Kasa Yapısı ile gerçek anlamda kullanıcılarına Güçlü bir Sağlam Yapı sunacağını göstermiş oluyor.

Donanımsal olarak cihaza göz attığımızda ise bir önceki seri olan Galaxy S7 serisi ile eşdeğer bir gücü bünyesinde barındırdığını görebiliyoruz.

 

Samsung Galaxy S7 Active
Samsung Galaxy S7 Active

 

Samsung Galaxy S7 Active Serisinin Öne Çıkan Özellikleri

Cihazın zaten oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olacağı beklenen bir durum idi.

O yüzden cihazda yer alan IP68 Sertifikası dışında MIL STD 810G Askeri Dayanıklılık (düşme, darbe, ısı, şok, nem vb.) standartlarının kendisine yer bulması bizleri çok şaşırtmadı.

Bu noktada sadece Suya ve Toza Dayanıklılık özelliği ile satışı yapılan S7 ve S7 Edge modeline göre özellikle Düşme, Darbe, Şok ve Isı Değişimlerine çok daha iyi mukavemet gösterecek.

5.1 inç büyüklüğündeki 2K – Quad HD Ekrana sahip olan Samsung Galaxy S7 Active ailesinde ekran yapısı yine Süper AMOLED olarak tercih görmüş durumda.

Qualcomm SnapDragon 820 ailesine mensup işlemcisi, 4 GB Ram Belleği ve 32 GB Dâhili Depolama Alanı da cihazın Performans alanındaki kozları.

 

Samsung Galaxy S7 Active Tanıtıldı
Samsung Galaxy S7 Active Tanıtıldı

 

Batarya Konusunda Bonkör Davranılmış

Batarya konusunda bir sıçrama yapan firma 4.000 mAh’lik bir batarya kapasitesi ile karşımıza çıkıyor.

9.9 mm Kasa Kalınlığı, Android 6.0 Marshmallow İşletim Sistemi, Parmak İzi Okuyucu özellikleri de cihazla birlikte kullanıcıya sunuluyor.

Bu arada küçük bir not. Samsung Active serilerinde ilk olarak S7 Active modelinde bir Parmak İzi Okuyucu kendisine yer bulmuş durumda.

12 MP değerinde Dual Pixel Teknolojisine sahip Ana Kamera bulunan cihazda 5 MP değerinde de bir Ön Kamera yer almış.

FM Radyo Desteği de sunan cihazın 4G – 4.5G Desteği sunacağı ve oldukça yüksek hızlarda bağlantı sağlayacağı da son olarak eklememiz gerekenler arasında.

 

Samsung Galaxy S7 Active Tanıtıldı, Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu
Samsung Galaxy S7 Active Tanıtıldı, Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

 

Samsung Galaxy S7 Active Satış Fiyatı ve Satış Tarihi

Cihaz ilk olarak ABD’de 10 Haziran 2016 tarihinde resmi satışa girecek.

AT&T firması tarafından kullanıcılarına ilk olarak sunulması beklenilen modelin önümüzdeki aylarda ise Samsung Türkiye tarafından ülkemizde satışına başlanabilir.

799 Dolar gibi bir fiyatı bulunan cihazın ülkemizde ki bedeli ise Samsung Galaxy S7 Edge serisinin bile üstünde olacak gibi görünüyor. Çünkü S7 Edge serisinin ortalama satış fiyatı 750 Dolar civarında.

Kısacası eğer bir sorun olmazsa Samsung Galaxy S7 Active modeli Temmuz veya Ağustos ayı içerisinde ortalama 3.500 TL gibi bir rakamdan ülkemizde satışa çıkacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S7 Active Tanıtıldı, Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir