Samsung ve Intel Açıkladı “Tizen Projesinde Geri Adım Yok”

Birkaç hafta önce ilk Tizen İşletim Sistemine sahip Samsung Akıllı Telefon modelinin ileri bir tarihte pazara çıkacağının duyurulması üzerine birçok teknoloji sitesi tarafından Tizen OS İşletim Sisteminin iptal olduğu haberleri yayınlanmaya başladı.

MeeGO olarak hayatına başlayan ve daha sonra Nokia firmasının ayrılması ile Samsung firmasının dahil olduğu Tizen İşletim Sistemi projesi ile alakalı olarak Samsung ve Intel ortak bir açıklama yaptılar.

Intel yapmış olduğu açıklamada Tizen projesine olan desteklerinin devam ettiğini, projenin 2.2 sürümüne ulaşarak büyük bir yol kat ettiğini ve Tizen için yazılan uygulamaların tüm platformlarda çalıştırılabileceğini, bu yüzden de Tizen mobil işletim sisteminin büyük bir üretici yelpazesine ulaşacağını belirtti.

Samsung tarafından gelen açıklamalar ise projede herhangi bir iptalin söz konusu olmadığı ve Tizen işletim sistemi için çalışmaların Intel iş birliği ile aktif bir şekilde devam ettiği yönünde oldu.

Samsung ve Intel Açıkladı "Tizen Projesinde Geri Adım Yok"
Samsung ve Intel Açıkladı “Tizen Projesinde Geri Adım Yok”

Kısacası Android İşletim Sistemi karşısında durmaya hazırlanan Tizen OS şu aşamada iptal olmadı ancak biraz geriye sarktı. Daha önce yaşadığı Uygulama Marketi sorunları ile alakalı yayınladığımız haber firmanın gerçekte cihaz üretimini neden geriye attığının tam kanıtı olarak ele alınabilir.

Bakalım Samsung – Intel – Tizen cephesinden nasıl bir ürün çıkacak, Samsung markası, İntel işlemcisi ve Tizen İşletim Sistemi ile bir model ile karşılaşacak mıyız.

 

Samsung ve Intel Açıkladı “Tizen Projesinde Geri Adım Yok”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir