Samsung’un Yeni APS-C Kamerası Dikkatleri Üzerine Çekecek

Geçtiğimiz yıllarda Fotoğraf Makinesi Pazarına giriş yapan ancak bir süre sonra geri çıkan Samsung firması yeni APS-C Sensöre sahip bir ürün ile Video Kamera Pazarında şansını denemeye hazırlanıyor.

Gelen bilgilere göre çalışmalarda son aşamaya gelinen yeni kamerada APS-C Sensör kullanacak olan Samsung firması işlemci olarak ise 2018 yılındaki Amiral Gemilerinde kullanacağı Exynos 9810 i tercih edecek.

Cihazın 3 katmanlı FRS ISOCELL sensöründe Tetracell teknolojisine yer verileceği ve çift piksel otomatik odaklama sisteminin de cihaza kendisine yer bulacağı gelen ilk bilgiler arasında.

 

Samsung Galaxy NX1

 

Video Çekiminde Harikalar Yaratacak

Özellikle kaliteli fotoğraf çekmek isteyen ve bu işi daha taşınabilir cihazlarla elde etmeyi amaçlayanlara hitap edecek olan cihazın ilk gelen bilgilere göre Çözünürlük ve FPS değerleri aşağıdaki gibi olacak.

  • 6720 x 4480 @ 30 fps
  • 5376 x 3024 @ 60 fps
  • 3840 x 2160 @ 120 fps
  • 2688 x 1512 @ 240 fps
  • 1920 x 1080 @ 480 fps

Sızan bilgilere göre cihaz aslında 6720 x 4480 piksellik çözünürlükte 120 FPS video kaydı yapabilecek kapasiteye sahip. Ancak depolama birimlerinin hızlarında yaşanan sorunlardan dolayı sistemin 30 FPS ile sınırlandırılması gerekmiş durumda.

Bu noktada da ilerleyen dönemde farklı ek depolama birimleri ile Samsung yeni serilerde ciddi anlamda yüksek FPS değerlerine erişim sağlayabilecek gibi görünüyor.

Ayrıca Samsung tarafından üzerinde çalışmalara devam edilen bu kameranın 4K/120 fps video kaydını, sensörün tamamıyla yapacağı konusu da gelen bilgiler araısnda.

Bu durumda da 2688×1512 ve 1920×1080 çözünürlükleri için yüksek akıcılıktaki kayıtların cihaz tarafından sensörün tamamının 2×2 piksellik bölümlere ayrılarak çekileceği, bu işlem sonrasında da kayıtların downsample işlemiyle daha düşük çözünürlüğe indirileceği gelen ilk bilgiler arasında.

Bu noktada da çekim sonucunda görüntüleri daha kaliteli bir şekilde kayıt edilmesi mümkün olmuş olacak.

 

Samsung NX1

 

Amiral Gemilerindeki İşlemci Tercih Edilecek

10 nm Teknolojisi ile üretimi yapılacak olan Exynos 9810 ailesi 2018 yılında pazara çıkacak olan Samsung Galaxy S9, S9 Plus ve Note 9 modellerinde kullanılacak olan en tepe işlemci ailesi.

Firmanın bu işlemci üzerinden özellikle Video ve Fotoğraf Çekimi gibi daha çok içerik üretimi alanına yoğunlaştığını bu sebeple de Samsung Galaxy S9 modelinin tanıtımında “The Camera. Reimagined” sloganını kullandığı tahmin ediliyor.

Cihazın Fotoğraf Makinası yapısında çıkıp Kamera Özelliklerine mi sahip olacağı yoksa direkt bir Video Kamera olarak mı pazara çıkacağı henüz netleşmiş durumda değil.

Ancak ürünün muhtemelen Sabit Lense sahip olması bekleniyor. Samsung bilindiği üzere özellikle Lens konusunda yaşadığı sıkıntılardan sonra pazardan çekilme sürecini hızlandırmak zorunda kalmıştı.

Samsung’un Yeni APS-C Kamerası Dikkatleri Üzerine Çekecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir