Pasaport Kayıt İşlemleriSony Taşınabilir Projeksiyon Cihazını Satışa Sunuyor

Sony Taşınabilir Projeksiyon Cihazını Satışa Sunuyor

Sony tarafından birkaç ay önce duyurusu yapılan Taşınabilir Projeksiyon Cihazı modeli “Portable Ultra Short Throw Projector” ismi ile satışa çıkmaya hazırlanıyor. Yapı olarak oldukça küçük bir yapıya sahip olmasından dolayı hızlı ve kolay bir biçimde taşınabilen bu seri ile herhangi bir yüzeyi ekran olarak kullanabiliyorsunuz. Hafızasında bulunan her türlü video, fotoğraf ya da diğer görüntüleri yansıtarak […]


tarafından birkaç ay önce duyurusu yapılan Taşınabilir Projeksiyon Cihazı modeli “Portable Ultra Short Throw Projector” ismi ile satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Yapı olarak oldukça küçük bir yapıya sahip olmasından dolayı hızlı ve kolay bir biçimde taşınabilen bu seri ile herhangi bir yüzeyi ekran olarak kullanabiliyorsunuz.

Hafızasında bulunan her türlü video, fotoğraf ya da diğer görüntüleri yansıtarak size her yerde verilere ulaşabilme, sunum yapabilme ya da film izleyebilme imkânı sunmuş durumda.

 

Portable Ultra Short Throw Projector Modeli
Portable Ultra Short Throw Projector Modeli

 

Portable Ultra Short Throw Projector Modelinin Özellikleri Neler?

Sonu tarafından pazara sürülen “Portable Ultra Short Throw Projector” isimli Taşınabilir Projeksiyon Cihazının birkaç teknik özelliğine bakalım dilerseniz.

Batarya desteği portatif olarak her yerde çalışabilen Projeksiyon Cihazı 81mm x 131mm x 131mm boyutlara sahip.

Portable Ultra Short Throw Projector modeli tam şarj ile yaklaşık olarak 2 saat boyunca istediğiniz görüntüyü yansıtabiliyor.

1366 x 768 çözünürlükte görüntü kalitesi sunan cihaz 100 lümen görüntüler yansıtabiliyor.

Cihazda ayrıca dış bağlantılar için 1 adet HDMI Kablo Girişi de kendisine ter bulmuş durumda.

 

Sony Taşınabilir Projeksiyon Cihazını Satışa Sunuyor
Taşınabilir Projeksiyon Cihazını Satışa Sunuyor

 

100 Lümen Yeterli Gelecek mi?

Lümen Gücünün şu an pazarda satılan iyi modellerde 2.000 – 3.000 seviyelerde olduğunu düşünürsek bu seride ciddi anlamda düşük bir Lümen Gücü bizleri karşılıyor.

Taşınabilir olması tarafından Lümen Gücünün düşmesi anlaşılabilir bir durum. Ancak modelin Fiyatı baz alındığında en azından bu cihaz için 500 veya 1.000 Lümen gücüne sahip bir lambanın kullanılması beklenebilirdi.

Peki, Lümen Gücü nerede fark ettirecek.

100 Lümen size görüntünün tam olarak sunulması için Tamamen Karanlık Bir Ortama ihtiyaç duymanız anlamına geliyor.

Lümen gücü arttıkça ortamdaki ışık miktarından görüntü o derece az etkilenir diyebiliriz. Bu sebeple de gündüz saatlerinde perdeleri sıkı sıkıya kapamadan bu cihazdan net bir görüntü alabilmeniz mümkün değil.

 

 

Portable Ultra Short Throw Projector Modelinin Satış Fiyatı Ne Olacak?

Taşınabilir Projeksiyon Cihazı serisi için firması 800 Dolar bir fiyat belirlemiş durumda.

Ülkemize ne zaman gelir bilinmez ancak Avrupa Pazarında ürün 13 Şubat 2016 günü, Sevgililer gününden bir gün önce satışa çıkacak.

Ülkemizde satışa girmesi durumunda Portable Ultra Short Throw Projector serisinin Vergiler Dâhil 3.000 TL civarında bir fiyata sahip olmasını bekleyebilirsiniz.

 

Portable Ultra Short Throw Projector
Portable Ultra Short Throw Projector

 

Bu Cihaz Alınabilir Bir Cihaz mı?

Açıkçası bu fiyata bu derece düşük bir Lümene sahip ve Full HD Görüntü sunmayan bir cihazı almak pek akıl karı değil.

Çocuk Çocuk oynayacak deseniz 3.000 TL bu iş için biraz fazla.

Sunum yaparız, Reklam oynatırız, Maç izleriz, Film izleriz derseniz de bu durumda Lümen Düşük, Full HD değil, HD bile değil. Yani sizi çok tatmin edecek bir görüntü de alamayacaksınız.

Şuan buna benzer ürünlerin EBAY üzerinde Çin Üretimli olarak 80 Dolar – 100 Dolar arasından satıldığını da düşünürsek açıkçası Sony Portable Ultra Short Throw Projector modeline 3.000 TL vermenin tamamen mantıksız olacağı görüşündeyim.

 

  Sony Xperia E5 Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status