Apple iPad 2 Formatlama – Sıfırlama ve Hard Format İşlemi

Tablet bilgisayar sektörünün öncüsü olan Apple’ın Ipad 2 modelinin, kullanıcılarında kilitlenme, donma ve kasma gibi problemler sebebi ile yaratmış olduğu kötü izlenimi silmek için format atma, yazılım güncelleme gibi alternatif yollar denenebilmektedir.

Bu alternatif yollardan birincisi, cihaza format atarak fabrikadan çıkış ayarlarına geri döndürmek, ikincisi ise yeni yazılım versiyonları, yeni yazılım güncellemeleri yaparak cihazın yazılımsal problemlerinin giderilmeye çalışılmasıdır.

Bu işlem, donma, kasma, kilitlenme, aşırı yüklenme sonucu program taşırmaları gibi sorunları ortadan kaldırabilen, donanımsal arıza olmadığı durumlarda uzun süreli çözüm yoludur.

Apple iPad 2 Formatlama - Sıfırlama ve Hard Format İşlemi
Apple iPad 2 Formatlama – Sıfırlama ve Hard Format İşlemi

Apple Ipad 2  – Format İşlemi Nasıl Yapılır?

Apple Ipad 2’nin ana menüsü üzerinden Ayarlar sekmesine giriyoruz. Ardından Genel sekmesine ulaşıyoruz.

Bu sekme altında, tüm içerik ve ayarları sil, ana ekran görünüşünü sıfırla, tüm ayarları sıfırla, konumlandırma ayarlarını sıfırla gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekler üzerinden tüm ayarlarınızı, ağ ayarlarınızı, lokalizasyon ayarlarınızı, network ayarlarınızı ve tüm verilerinizi sıfırlayabilir / temizleyebilirsiniz.

Bu sayede cihazınız, ilk aldığınız günkü haline geri döner. Buna fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi adı verilir. Ipad’lerde bu işlemin haricinde iTunes üzerinden de sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak cihazın donanım kitlerinden herhangi birinde bir problem mevcutsa yazılımsal olarak format atmak yahut yazılım güncellemek yeterli olmayacaktır. Bu açıdan cihazın garantiye gönderme / servise gönderme işlemleri gerçekleştirilmelidir.

 

Apple iPad 2 Formatlama – Sıfırlama ve Hard Format İşlemi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir