Apple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil

Apple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip DeğilPazarda neredeyse üst düzey tüm telefonların ekranları Full HD seviyesine gelirken firması pazara sürdüğü son cihazında da yine HD seviyesinde bile olmayan bir ekran kullanma yoluna gitti.

iPad 4 serisinde kullanılan Retina Display Ekran ailesini ailesine de taşıması beklenilen firmasının 5 modelinde kullandığı 4 inçlik 1136*640 piksel ve 326 ppi değere sahip ekranı 5S modelinde de kullanması açıkçası birçok kişiyi rahatsız etmiş durumda.

Ekran boyutunun 5 inçler seviyesine çıkmamasından dolayı Full HD gereksinimine çok fazla ihtiyaç duymayan modelin yine de pazardaki rekabete bakarak en azından 1280 * 720 piksellik HD ekran ile pazara çıkması bekleniyordu.

Ancak gelen bilgilere göre Apple firmasının ara ürün olarak pazara sunduğu 5S modelinde kullanılmayan ekran ailesi Apple iPhone 6 serisi ile gün yüzüne çıkacak.

  Apple iPhone SE Serisi Türkiye’de Satışa Sunuldu
Apple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil
Apple Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil

Pazarda Büyük Ekranlı modellerin rağbet görmesinden dolayı Apple firmasının Retina Display veya Full HD çözünürlüğe sahip 4,5 inç veya daha üstü büyüklükteki b ir ekranla beraber iPhone 6 modelini pazara sürmesi beklentiler arasına girdi.

Tabi ki büyüyen ekranla beraber Apple firmasının dalgaya konu olan Kasa Tasarımı noktasında da bazı düzenlemelere gitmesi bekleniyor. Bakalım 2014 senesinde pazara çıkacak 6 modeli satışa çıkmaya hazırlanan Apple  modelinden ne kadar ileride olacak.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Teknoloji’nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status