Pasaport Kayıt İşlemleriApple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil

Apple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil

Pazarda neredeyse üst düzey tüm telefonların ekranları Full HD seviyesine gelirken Apple firması pazara sürdüğü son cihazında da yine HD seviyesinde bile olmayan bir ekran kullanma yoluna gitti. Apple iPad 4 serisinde kullanılan Retina Display Ekran ailesini iPhone ailesine de taşıması beklenilen Apple firmasının iPhone 5 modelinde kullandığı 4 inçlik 1136*640 piksel ve 326 ppi […]


Pazarda neredeyse üst düzey tüm telefonların ekranları Full HD seviyesine gelirken firması pazara sürdüğü son cihazında da yine HD seviyesinde bile olmayan bir ekran kullanma yoluna gitti.

iPad 4 serisinde kullanılan Retina Display Ekran ailesini ailesine de taşıması beklenilen firmasının 5 modelinde kullandığı 4 inçlik 1136*640 piksel ve 326 ppi değere sahip ekranı modelinde de kullanması açıkçası birçok kişiyi rahatsız etmiş durumda.

Ekran boyutunun 5 inçler seviyesine çıkmamasından dolayı Full HD gereksinimine çok fazla ihtiyaç duymayan modelin yine de pazardaki rekabete bakarak en azından 1280 * 720 piksellik HD ekran ile pazara çıkması bekleniyordu.

Ancak gelen bilgilere göre Apple firmasının ara ürün olarak pazara sunduğu 5S modelinde kullanılmayan ekran ailesi Apple 6 serisi ile gün yüzüne çıkacak.

  Apple, iPhone 5S Üretimlerini Arttırdı
Apple iPhone 5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil
5S Neden Retina Display Ekrana Sahip Değil

Pazarda Büyük Ekranlı modellerin rağbet görmesinden dolayı Apple firmasının Retina Display veya Full HD çözünürlüğe sahip 4,5 inç veya daha üstü büyüklükteki b ir ekranla beraber iPhone 6 modelini pazara sürmesi beklentiler arasına girdi.

Tabi ki büyüyen ekranla beraber Apple firmasının dalgaya konu olan Kasa Tasarımı noktasında da bazı düzenlemelere gitmesi bekleniyor. Bakalım 2014 senesinde pazara çıkacak 6 modeli satışa çıkmaya hazırlanan 5S modelinden ne kadar ileride olacak.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status