Asus ZenFone 5 Modeli Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Asus tarafından CES 2014’de tanıtılan modellerden birisi olan Asus ZenFone 5 modelinin teknik özelliklerini ve kullanıcılardan gelen yorumları sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

Intel Atom Z2580 serisi 2.0 Ghz’lik hıza ulaşabilen Çift Çekirdekli bir işlemci ailesi ile satışa sunulacak olan Asus ZenFone 5 modeli serinin orta sıralarında yer alıyor ve bir anlamda ZenFone ailesinin ortanca çocuğu olarak karşımıza çıkıyor.

Android 4.3 Jelly Bean İşletim Sistemi ile tanıtımı yapılan modelin birkaç hafta içerisinde Android 4.4 Kit Kat Güncellemesi alçağını belirten firma yetkilileri bu noktada da son sürüm bir cihaza sahip olunacağını garanti etmiş oldular. Cihazın ara yüzü ise Asus tarafından bu sene tanıtılan ZEN UI Ara Yüzü olacak.

4 Gb Dahili Depolama alanı sunan ve Micro SD Kart ile bunun arttırılabilmesine imkan sağlayan Asus ZenFone 5 modelinde ayrıca 1 GB Ram kullanılmış durumda.

EDR ve A2DP özelliklerine sahip Bluetooth 4.0 bağlantı protokolü ile gelen cihazda Wi-Fi ve Wi-Fi Direct gibi temel özelliklerde mevcut.

ZenFone 5
ZenFone 5

5 inçlik 1280*720 piksele sahip HD bir ekran ile karşımıza çıkacak olan ZenFone 5 serisinde TFT LED Backligth teknoloji ile üretilmiş bir ekran ailesi tercih edilmiş. Cihaza ayrıca Kalem ile kontrol edilmesi durumunda daha rahat çalışma imkanı sağlayan özelliklerde eklenmiş.

8 MP’lik F2.0 değerinde PixelMaster özellikli bir arka kameraya sahip olan modelin ön kamerası da 2 MP değerinde.

148.2 x 72.8 x 5.5-10.34 mm boyutlarında ve 140 gr ağırlığında bir model olan Asus ZenFone 5 modeli Siyah, Beyaz, Kırmızı, Mavi ve Altın renkleri ile pazarda satışa çıkacak.

Çift Mikro Sim Kart desteği ile gelecek olan modelde 8 WH değerinde 2050 mAh’lik bir Polymer Batarya kullanılmış durumda. Bu noktada batarya noktasında en azından ZenFone 4 modeline göre daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

ZenFone 5 Özellikleri
ZenFone 5 Özellikleri

Cihazın Türkiye Pazarında ne zaman satışa çıkacağı belli değil. Aslında ZenFone 5 modelinin ülkemize gelip gelmeyeceği de şu aşamada net değil. Ancak Asus Türkiye kanadının 2014 senesinden itibaren Asus Mobil ürünlerini de getirmesi gibi bir beklenti oluşmuş durumda.

Asus ZenFone 5 Modeli Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir