Pasaport Kayıt İşlemleriAsus ZenFone Serilerine “Çift Dokunma – ZenMotion” Gelmeyecek

Asus ZenFone Serilerine “Çift Dokunma – ZenMotion” Gelmeyecek

Asus tarafından ZenMotion adı ile duyurulan Çift Dokunma Özelliği gelen ilk bilgilere göre Asus ZenFone 4, Asus ZenFone 5 ve Asus ZenFone 6 modellerine gelmeyecek. 2015 yılı Mayıs ya da Haziran ayı içerisinde ülkemizde de satışına başlanacak olan Asus ZenFone 2 serisinde yer alacak olan Asus ZenMotion özelliği ile ekrana Çift Tıklama yaparak cihazı aktif […]


tarafından ZenMotion adı ile duyurulan Çift Dokunma Özelliği gelen ilk bilgilere göre ZenFone 4, ZenFone 5 ve 6 modellerine gelmeyecek.

2015 yılı Mayıs ya da Haziran ayı içerisinde ülkemizde de satışına başlanacak olan serisinde yer alacak olan Asus ZenMotion özelliği ile ekrana Çift Tıklama yaparak cihazı aktif hale getirmek ya da ekranı kapatmak mümkün olabiliyor.

Ayrıca ZenMotion sistemi ile ekran kapalı iken harf çizerek direkt olarak tanımlı olan uygulamaların açılması da sağlanabiliyor.

 

Android 5.0 Güncellemesi İle Gelmesi Bekleniyordu

Asus ZenMotion Özelliğinin 2014 yılında pazara sürülen 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6 modellerine Android 5.0 Lollipop Güncellemesi ile gelmesi bekleniyordu.

Ancak alınan bir karar neticesinde bu güncelleme ile ZenMotion Özelliği alt modellere gönderilmemiş durumda.

Asus ZenFone 5 ZenMotion
5 ZenMotion

 

Donanımsal Eksiklik Olması Sebebiyle…

Asus cephesine yurtdışı kullanıcılarından birisi tarafından sorulan “Asus ZenFone 5 modeli ZenMotion Alacak mı?” sorusuna karşı Asus Yetkilisi “Donanımsal Eksiklik sebebiyle ZenMotion önceki serilere gelmeyecektir” şeklinde bir cevap vermiş durumda.

Aynı şekilde Türkiye’den sorulan bir soruya da ekibi ZenMotion Eklentisinin eski modellerde yer almayacağı bilgisini sunarak cevap vermiş durumda.

Bu noktada da Android 5.0 Lollipop Güncellemesi ile Asus ZenFone serisine gelmesi beklenilen Asus ZenMotion Eklentisi ne yazık ki bir hayal olarak kalmış olacak.

Asus ZenMotion Ayarları
Asus ZenMotion Ayarları

Asus ZenMotion Ne İşe Yarar?

Asus ZenMotion Özelliği sayesinde daha önce LG G2 modeli ile tanıştığımız Ekrana 2 Kez Tıklama ile cihazın Uykudan Uyanması ya da Uykuya Dalması işlemi gerçekleştirilebiliyor:

Bu sistem ile kullanıcıya 3 farklı hizmet sunuluyor.

  • Ekrana Çift Dokunuş ile Cihazı Uyku Moduna Alma,
  • Ekrana Çift Dokunuş ile Cihazı Uyku Modundan Çıkarma,
  • Ekrana Harf Çizerek Direkt Uygulamanın Açılmasını Sağlama,

Bu sayede direkt olarak Fotoğraf Makinasını ya da Takvim Uygulamasını açmak isteyen bir kullanıcı tanımlanan harfi ekran kapalı iken ekrana yazarak direkt o uygulamanın açılmasını sağlamış olacak.

Asus ZenMotion Görsel
Asus ZenMotion Görsel

 

Serisi Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Bu konuda henüz net bir bilgi olmasa da serisinin Mayıs 2015 ya da Haziran 2015 gibi Türkiye Pazarında satışa çıkmasını bekliyoruz.

Fiyat ve Satış Tarihi ile alakalı olarak daha fazla bilgiye aşağıdaki sayfadan ulaşabilirsiniz.

  Asus ZenFone 2 Kutu Açma ve Ön İnceleme (Video Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status