HTC One M9 İçin Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

1 Mart Pazar günü resmi olarak tanıtımı yapılan ve HTC Fanları tarafından beklenmeye başlanılan HTC One M9 modelinin Türkiye Satış Tarihi resmileşti.

Vodafone tarafından yapılan açıklamaya göre HTC One M9 serisi 31 Mart 2015 tarihinde Resmi olarak Türkiye Pazarında satışa sunulacak.

Barcelona’da düzenlenen MWC 2015 etkinliğinde tanıtılan ve pazardaki En Üst Modellerden birisi halini alan HTC One M9 modeli için henüz bir fiyat bilgisi ise paylaşılmadı.

 

Vodafone’dan Sözleşmeli HTC One M9 Kampanyası

Vodafone cephesi HTC One M9 serisi için Sözleşmeli Paketleri hazırlamaya başlamış durumda. Ancak henüz ne Nakit Fiyatı ne de Sözleşmeli Satış Fiyatı belli değil.

Hal böyle olunca pazardaki farklı fiyat tahminleri de kullanıcıların kafasını karıştırmaya başlamış durumda.

Ancak şu bir gerçek ki HTC One M8 serisinde 2.500 TL fiyat skalasını yakalayan HTC Türkiye’nin bu seride de 2.500 TL – 2.750 TL arasındaki bir fiyattan satışa sunması bekleniyor yeni seriyi.

HTC One M9
HTC One M9

 

Makyajlanmış One M8 Görüşü Yaygın

Kullanıcıların özellikle Kasa Değişimi bekledikleri HTC One M9 serisi temelde birçok özelliği ile HTC One M8 serisinden ayrışamadığı için kullanıcıların gözünce pek bir ilgi görmeyebilir.

Firmanın HTC One M9 serisinde 2.750 TL veya üstü bir fiyat skalası sunması durumunda ise kullanıcıların HTC One M8 serisine ya da Asus ZenFone 2, Apple iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6 gibi modellere yönelmeleri ihtimal dahilinde.

Bu sebeple de HTC Türkiye’nin HTC One M9 serisi için 2.500 TL’yi aşan bir fiyat belirlemesi durumunda işi oldukça zor olacak.

HTC One M9 Serisi
HTC One M9 Serisi

 

İlk Olarak Vodafone Listelerinde

Henüz Turkcell ve Avea bir açıklama yapmadı. Ancak görünen o ki ilk olarak HTC One M9 serisi Türkiye Pazarına Vodafone tarafından sürülecek.

Firmaların bu tarz Tekel Anlaşmalar ile rakiplerinden bir adım önde olmak istedikleri her zaman görülen bir durum. Vodafone firmasının Yurtdışı Gücü de dikkate alındığında Avea ve Turkcell cephesinden 1-2 hafta önce ürünü Türkiye Pazarına sürmesi pek de şaşırtıcı olmayacaktır.

Ayrıca HTC One M9 serisinin ilk parti ürünlerinin geldiği gibi tükenmesi de söz konusu olan bir diğer durum.

HTC One M9 İçin Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Güzele benziyor

    Cevapla