Nokia Lumia 900 8 Nisanda Amerika’da Satışa Sunuluyor

Nokia tarafından Akıllı Telefon pazarına son dönemde çıkarılan modellerden birisi olan ve Nokia Lumia 800 ile hemen hemen aynı olan Nokia Lumia 900 modeli 9 Nisan 2012 tarihinde ilk olarak ABD’de satışa sunulacak.

Lumia 800 modelini alarak biraz daha büyük bir ekrana sahip bir cihaz haline getiren Nokia firması adını Lumia 900 koydukları bu cihazı ilk olarak Amerika pazarına AT&T aracılığı ile sokmaya hazırlanıyor.

Amerika’da ilk etapta kontratlı olarak satışa sunulacak olan ürünün 8 MP’lik bir kamerası, 4G desteği ve 4,3 İnçlik bir ekranı bulunuyor.

Lumia 900 Amerika dışında şu aşamada Avrupa ve diğer bölgelerde satışa sunulmayacak. Ancak ilerleyen dönem için belki çeşitli versiyonlarını Avrupa pazarında da görebiliriz.

Ülkemizde ise henüz Lumia serileri satışa çıkmadı. Türkçe dil seçeneği olmayan ve Tango sürümünden sonra Türkçe Dil Paketine sahip olacak olan Lumia’lar kısa süre içerisinde ülkemizdeki satış noktalarına ulaşacak gibi görünüyor.

Lumia serisi ile Nokia Akıllı Telefon pazarında kendisine biraz daha fazla yer ayırmak konusunda oldukça iddialı gibi görünüyor. Bakalım yeni modelleri ile neler yapacak Ülkemizde ve Dünya pazarında.

 

Nokia Lumia 900 8 Nisanda Amerika’da Satışa Sunuluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir