Windows Phone Marketplace Türkçe Yayına Başlıyor

Windows Phone İşletim Sistemlerine uygulama sağlamayı amaçlamak için açılan Windows Phone Marketplace bir üre beklemenin ardından Ülkemizde de Türkçe olarak yayına açıldı.

Tango dil paketinden sonra birçok dili desteklemeye başlayan işletim sistemi gelen güncelleme sayesinde artık Türkçe destekli bir markete de sahip olmuş olacak.

Destek paketi içerisinde Türkiye, Bulgaristan, Kosta Rika, Hırvatistan, Estonya, İzlanda, Litvanya, Letonya, Romanya, Slovakya, Slovenya, ve Venezuella gibi ülkeler için dil desteği sunuluyor. Henüz dillerine destek sağlanmayan Bahreyn, Irak, Suudi Arabistan, Katar, Kazakistan, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere ise birkaç hafta içinde yeni bir destek paketi yayına alınacak.

Henüz ülkemizde satışa sunulmayan Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlar Market uygulamasına gelen güncelleme ile artık Tamamen Türkçe Destekli bir ortama kavuştuğundan birkaç hafta Türkiye pazarında da satışa sunulacak.

Android ve Apple İOS karşısında nasıl bir çalışma yapacağı merakla beklenen Windows Phone işletim sistemine sahip cihazların pazardaki satış rakamları 2012 senesinin de rekabet derecesini değiştirebilir.

Her ne kadar Windows Phone Marketplace sayfası içerisinde yeteri sayıda uygulama olmasa da ilk etap için Windows birçok ana uygulamanın örneklerini kendi yazılımı içinde güncelleyerek eklemiş gibi görünüyor.

 

 

Windows Phone Marketplace Türkçe Yayına Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir