Pasaport Kayıt İşlemleriAndroid Kullanıcılarının Şifre Çalan Virüs İle Başı Dertte

Android Kullanıcılarının Şifre Çalan Virüs İle Başı Dertte

Açık Kaynak Kodlu olmasından dolayı çok fazla yoğrulabilen ve kullanıcı isteklerine göre özelleştirilebilen bir yapıya sahip olan Android İşletim Sistemi diğer taraftan da Virüs Kaynaklarının bir numaralı alanı olmaya başladı. Yaklaşık bir aydır pazarda dolaşan ve Kaspersky Lab tarafından keşfedilen yeni bir virüs kendisini Android Security Suite Premium ismi ile kullanıcıya tanıtıyor ve bir güvenlik […]


Açık Kaynak Kodlu olmasından dolayı çok fazla yoğrulabilen ve kullanıcı isteklerine göre özelleştirilebilen bir yapıya sahip olan İşletim Sistemi diğer taraftan da Virüs Kaynaklarının bir numaralı alanı olmaya başladı.

Yaklaşık bir aydır pazarda dolaşan ve Kaspersky Lab tarafından keşfedilen yeni bir virüs kendisini Security Suite Premium ismi ile kullanıcıya tanıtıyor ve bir güvenlik yazımı gibi kolayca cep telefonlarınıza sızabiliyor.

Kaspersky Lab Android Cihazlarda Yeni Bir Virüs Keşfetti
Kaspersky Lab Cihazlarda Yeni Bir Virüs Keşfetti

Virüs temel anlamda sizin verilerinize ulaşmıyor. Ancak Gelen ve Giden SMS lerinizi kendi serverlarına yönlendiriyor. Bu da gizli ve sakıncalı bilgilerin ortaya çıkması gibi bir sorunun dile gelmesine sebep oluyor.

Aynı zamanda şifre sıfırlama için gönderilen linkleri barındıran şifrelerin, internet bankacılığı gibi işlemlerde kullanılacak olan şifrelerinde direkt olarak dış noktalara gitmesi sağlanmış oluyor.

  Yeni android güncellemesini alacak Samsung'lar belli oldu!

Bu konuda dikkatli olmanız ve her Uygulamayı telefonunuza yüklememeniz telefon ve veri güvenliğiniz için oldukça önemlidir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  1. Telefonumuza her uygulamayı yüklememeli ve bana kalırsa her türlü uygulamayı güvenilir kayknaklardan almalıyız. Zaten virüslü siteler belli ediyor kendini az / çok.

  2. Günümüzde artık internet bankacılığı çok fazla kullanılmaya başlandı belirttiğiniz gibi dikkatli olmalıyız bu internet kapkaçcılarına karşı.

  3. Sadece sms için üretilen bir virüslere karşı mı geliyor? Misal benim telefonum sürekli internete bağlanıyor. İnternet paketimi bunun için iptal etmek zorunda kaldım. Sürekli mb yiyor.

  4. Telefonuma giren virüsü nasıl temizleyebilirim? Telefonum sürekli bir yerlere mesaj gönderiyordu bende bunun şimdilik mesaj hakkı satın almıyorum. Çok iğrenç bir durum rehberimdeki kişilieri rahatsız ediyor :S

  5. Android security suite premium;’un fiyatı ne kadar acaba ücretsiz mi? Nasıl telefonuma indirebilirim.

  6. Kaspersky firması dünyanın en iyi antivirüs üreticisi bana kalırs. Bilgisayar alanında çok güncel bir veritabanının olmasının başarısını umarım mobil telefonlardada gösterebilir.

  7. Andor işletim sistemi açık kaynak kodlu olduğundan ve popüler olduğundan çok fazla virüs yiyor evet haklısınız yalnız bunun için çeşitli anti virüs firmaları yerine telefon üretciilerinin böyle bir ürün yerleştirmesi gerekir.

  8. Açık kaynak kodlu olması çok güzel bir şey. Bütün telefonların yazılımları daha çok geliştirilebilmeleri ve içinde ne olduğunu görmek amacıyla açık kaynak kodlu olması gerekir bana kalırsa.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status