TV ürünleri, Oyun Konsolları, Oyun sistemleri ve TV Aksesuarları başta olmak üzere TV ve Oyun dünyasına ait tüm haberler ve paylaşımlar.

Yeni Haberler

Editörün Tercihi

Playstore Yaz İndirimleri Başladı

Türkiye’yi yenilikçi teknolojilerle buluşturan Türk Telekom’un dijital oyun platformu Playstore’da yaz indirimi başlıyor. 30 Haziran ile 15 Temmuz arasında spor ve yarış oyunları indirimli fiyatlarla oyun severleri bekliyor.

Editörün Tercihi

LG Haftanın 7 Günü WhatsApp Üzerinden Müşteri Desteği Sunacak

LG Electronics Türkiye müşteri memnuniyetini bir adım öteye taşımak adına WhatsApp Müşteri Destek Hattını faaliyete aldı.

Editörün Tercihi

LG, 2020 yılı OLED ve 8K Destekli Premium TV Modellerini Satışa Sunuyor

Ülkemizde TV sektöründe önemli seviyede bilinirlilik ve satış oranına sahip olan LG markası 2020 yılı Premium TV Modellerini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Manşet

Vestel Polonya’daki TV Üretim Tesisini LG’ye Sattı

Maliyet optimizasyonu yapma kararı alan Vestel firması Polonya’da bulunan TV Üretim Merkezini 31.4 Milyon Dolara Güney Kore’li LG firmasına sattı.

Editörün Tercihi

Yeni XBOX Modelinin İsmi XBOX Series X Olarak Duyuruldu

2020 yılının sonuna doğru pazara çıkacak ve PlayStation 5 ile rekabet içine girecek olan XBOX modelinin isminin XBOX Series X olacağı resmen duyuruldu.

Editörün Tercihi

Elektronik ve Beyaz Eşya Satışlarında Taksit Sayısı Yükseltildi

Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile Elektronik ve Beyaz Eşya satışlarında uygulanan taksit sayıları yükseltildi.

Manşet

Netflix Üyelik Paketlerine Zam Geldi, İşte Yeni Netflix Paket Fiyatları

Netflix Türkiye bugün yaptığı güncelleme ile Abonelik Paketlerine zam yaptı. Zam oranına bakıldığında ise tüm paketlere 2 TL eklendiğini görüyoruz.

Manşet

Mobilya, TV, Elektronik, Beyaz Eşya ve Kurumsal Kartlarda Uygulanan Taksit Sayıları Yükseltildi

BDDK tarafından yapılan açıklama ile Mobilya, Televizyon, Video Kamera, Fotoğraf Makinesi, Havayolu ve Konaklama Hizmetleri, Beyaz Eşya ve Kurumsal Kredi Kartları için uygulanan Taksit Sayıları yükseltildi.

CepSeyir

Unilever Firması XBOX Temalı Temizlik ve Bakım Ürünlerini Pazara Sürüyor

Oyun sektörünün güçlü isimlerinden XBOX firması Unilever ile yaptığı iş ortaklığı neticesinden XBOX markalı Temizlik ve Kişisel Bakım ürünlerini pazara sürmeye hazırlanıyor.

CepSeyir

IKEA Oyuncuları Hedefleyen Özel Gamer Aksesuarlarını Pazara Sürecek

İsveç merkezli bir mobilya üreticisi olan IKEA oyuncuları hedefleyen özel Gamer Aksesuarlarını pazara sürmek üzere. Firmanın oyuncular için ürettiği mobilya ürünlerinden sonra farklı aksesuarlar ile de pazara giriş yapması bekleniyor.

Mobil Teknolojiler

PUBG Lite Beta Sürecine Türkiye’de Eklendi

Masaüstü ve Dizüstü bilgisayarlarda oynanabilen PUBG Lite, Beta sürümü için listeye Türkiye’yi de ekledi. PUBG Lite Türkiye Ön Kayıtları 9 Mayıs itibari ile alınmaya başlanacak.

Teknoloji ve Markalar

2019 Mart Ayında Netflix Platformuna Eklenecek Film ve Diziler

2019 yılı Mart ayı itibariyle Netflix platformu üzerinden izlenebilecek olan film ve diziler ile ilgili film ve dizilerin yayın tarihleri netleşti.

TV ve Oyun Gündemi

Peak.com Türkiye’nin Gündemine 41 Kanalda Aynı Anda Aynı Reklamı Vererek Oturdu

Özellikle Mobil Oyun alanında ciddi atılımları olan Peak.com bu akşam 41 kanalda aynı anda yayınlanan ve 3 dakikayı aşan reklam filmi ile Türkiye’nin Gündemine oturmayı başardı.

TV ve Oyun Gündemi

Recep İvedik 6 İçin Netflix 3.5 Milyon Euro Teklif Etti (İddia)

Organize İşler – Sazan Sarmalı filmini sinemalara girdikten 1 hafta sonra bünyesine katan Netflix şimdi de Recep İvedik 6 için harekete geçmiş gibi görünüyor.

Sony

Sony Mobilde Kaybediyor, Oyun ve Filmden Kazanıyor

2018 yılının 4. Çeyreğinde rekor oranda PS4 satışı yapan Sony firması Mobil Bölümde yaşadığı kayıpları PS4, Oyun ve Film Satışları ile dengeliyor.

Sony

BİM 1 Şubat 2019 Aktüel Ürünlerinde 500 GB’lık PlayStation 4 Var

BİM tarafından 1 Şubat 2019 tarihinde satışına başlanacak olan Aktüel Ürünlerde 500 GB depolama alanına sahip olan PlayStation 4 modeli indirimli olarak satışa sunulacak.

Teknoloji ve Markalar

TV Satışlarında Taksit Sınırı 3 Aydan 9 Aya Çıkarıldı

BDDK tarafından yapılan açıklama ile satış fiyatı 3.000 TL’ye kadar olan Televizyon satışlarında 3 ay olan Kredi Kartına Taksit Sınırı 9 Aya çıkarıldı.

Teknoloji Gündemi

Türkiye’de Satılan Ürünlerin Garanti, Yedek Parça Temin ve Servis Süreleri

Türkiye’de satışı yapılan her ürün için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Garanti Süresi, Azami Tamir Süresi, Yedek Parça Temin Süresi ve Ücretli Tamir Süresi belirlenmiştir.

Türk Telekom

Türk Telekom ’dan Enflasyonla Topyekûn Mücadele İçin Evde İnternet ve Tivibu Kampanyası

Türk Telekom tarafından Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında Tivibu ve Evde İnternet paketleri için Yeni Aboneleri kapsayan bir kampanya başlatıldı.

TV ve Oyun Gündemi

İnternetten Yayın Yapan Radyo, TV ve Dijital Platformlar RTÜK’ün Denetimine Giriyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından hayata geçirilen bir yönetmelik ile internetten yayın yapan TV, Radyo ve Dijital Platformlar RTÜK Kontrolüne giriyor.

TV ve Oyun Gündemi

FİFA 19 Oyununun Demo Versiyonu Yayınlandı (PC – PS4 – XBOX)

Futbolseverlerin çokça rağbet ettiği futbol oyunlarından birisi olan FIFA 19 için Demo Sürüm yayınlandı.

İnternet Gündemi

Milli Piyango Biletleri İstenen Rakam Kombinasyonları İle Bayilerde Basılıp Satılacak

Milli Piyango İdaresi tarafından basılı olarak satışı yapılan Milli Piyango Biletleri artık Bayilerde Basılacak ve Bilet Numarasının ilk 4 veya son 4 hanesi bileti alan kişi tarafından belirlenebilecek.

Teknoloji ve Markalar

PES 2019 ve FIFA 2019 Fiyatları İle Cep Yakacak

Futbol denildiğinde akla gelen iki oyun olan FIFA ve PES serilerinin 2019 sürümleri olan FIFA 2019 ve PES 2019, oyun severlerin bütçesini sarsacak rakamlar ile satışa çıkacaklar.

TV ve Oyun Gündemi

Steam, Netflix, League of Legends ve Zula Oyun Kodları D&R Mağazalarında Satışa Çıktı

Online oyun platformu “Steam”, Medya içerik sağlayıcısı “Netflix”, ilk ve tek Türk yapımı MMOFPS oyunu “Zula” ve dünyanın en çok oynanan çevrimiçi PC Oyunlarından birisi olan “League of Legends” in E-Pin / Oyun Kodları D&R Mağazalarında satılmaya başlandı.

TV ve Oyun Gündemi

League of Legends Riot PIN Kodları ŞOK Mağazalarında Satılmaya Başlandı

ŞOK Marketler zinciri dünyanın en popüler bilgisayar oyunlarından birisi olan League of Legends oyunun da kullanılan Riot PIN Kodlarının satışına başladı.

TV ve Oyun Gündemi

PES 2019 Önerilen ve Minimum Sistem Gereksinimleri

8 Ağustos 2018 tarihinde KONAMİ tarafından demo olarak kullanıcıların beğenisine sunulması beklenilen PES 2019 için Minimum Sistem Gereksinimleri ve Önerilen Sistem Gereksinimleri açıklandı.

Samsung

A101 Aktüel Ürün Kataloğu ve Teknoloji İndirimleri (26 Temmuz 2018)

A101 Aktüel Ürünlerinde 26 Temmuz 2018 tarihinde satışa çıkacak ürünler belli oldu. Yine birçok Teknoloji Ürünü indirimli olarak satışa çıkacak.

TV ve Oyun Gündemi

God of War İlk Üç Günde 3.1 Milyon Adet Satış Adedine Ulaştı

2018 yılının merakla beklenilen PlayStation 4 oyunu olan God of War satışa çıktıktan sonraki, üç gün içinde toplamda 3.1 Milyon adetlik satış rakamına ulaşmayı başardı.

Vestel

Vestel V Hepyeni TV Abonelik Sistemi – Televizyon Kiralama Sistemi Nedir? Artı ve Eksileri Nelerdir?

Vestel firması tarafından reklamları yapılan Vestel V Hepyeni adındaki TV Abonelik – Televizyon Kiralama Sistemi nedir.  Sistemi tüm detayları ile birlikte Artı ve Eksilerini sıralayarak sizler için inceleme altına aldık. 

TV ve Oyun Gündemi

Vatan Bilgisayar & Fibabanka Televizyon Alımlarında 12 Ay Vade Farksız Taksit

Vatan Bilgisayar mağazaları üzerinden Fibabanka işbirliği ile tüm Televizyon alışverişlerine Vade Farksız 12 Ay Taksit İmkânı sunan Banka Kredisi kampanyası başladı.

TV ve Oyun Gündemi

10K Destekli, 48 Gbps Aktarım Yapabilen HDMI 2.1 Teknolojisi Geliyor

Yakın dönemde hayatımıza girecek olan HDMI 2.1 Teknolojisi ile birlikte artık 10K Görüntü Aktarımı mümkün hale gelmiş olacak.

Teknoloji Gündemi

Söz Dizisinin Mobil Oyunu Listelerde İlk Sıraya Çıktı

Son dönemin popüler dizilerinden birisi olan Söz Dizisi için hazırlanan mobil oyun yayına girdikten sonraki 24 saat içinde rekor indirilme sayısına erişti.

CepSeyir

4K 60 FPS Kayıt Yapabilen Elgado 4K60 Pro Capture Kart Satışa Sunuldu

Özellikle konsol oyuncuları için Oyun Kayıt noktasında oldukça fazla tercih gören Elgado firması 4K 60 FPS kayıt yapabilen Elgado 4K60 Pro isimli yeni Capture Kart modelini duyurdu.