Yeni Haberler

Manşet

İstanbul’daki Taksiler Korona Virüs İçin Dezenfekte Ediliyor

Taksi Hakları Derneği, dünyanın en büyük alternatif yakıt sistemleri üreticisi BRC ve Serkan Oto’nun desteğiyle İstanbul’daki taksilere yönelik dezenfektasyon çalışması başlattı.

Manşet

Tamamen Elektrikli Üçüncü Nesil Fiat 500 Tanıtıldı

Fiat markasının ikonik modeli olan 500 serisinin Tamamen Elektrikli serisi olan 3. Nesil Fiat 500 modeli tanıtıldı.

Manşet

2020 Yılında En Çok Satan SUV Modeli Dacia Duster Oldu

Fiyatı sayesinde Türkiye Pazarı için alınabilir SUV kategorisinde yer alan Dacia Duster 2020 yılının en fazla satış yapan SUV modeli oldu.

Manşet

2020 Yılında LPG’li Araç Satışında Rekor Kırıldı

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından 2020 yılının ilk 2 aylık verilerine göre LPG’li Araç Satışında rekor bir artış gözlemlendi.

Manşet

Alman Otomobil Devi BMW Logosunda Değişime Gitti

Prestijli otomobilleri ile tanınan Alman otomobil devi BMW 1997 yılından bugüne kadar kullandığı logosunda bazı değişikliklere gitti.

Editörün Tercihi

BMW, Cenevre Otomobil Fuarında Elektrikli Otomobilleri Ön Plana Çıkaracak

BMW tarafından yapılan hazırlıklara bakarsak 2020 Cenevre Otomobil Fuarında firma özellikle Elektrikli Otomobil Modellerini ön plana çıkarak ve 2020 – 2021 yılı hedeflerini ortaya koyacak.

Manşet

Yenilenen Benzinli ve Dizel Motora Sahip Renault Clio Türkiye Yollarında

Renault grubunun en çok satan modellerinden birisi olan, Avrupa ve Türkiye’de B-HB segmentinin lideri olan Renault Clio modeli yenilenen tasarımı ve özellikleri ile Türkiye yollarına çıkmaya hazır.

Manşet

Renault Yeni Hibrit Modellerini Duyurdu – Yeni Clio E-Tech ve Yeni Captur E-Tech Plug-in

Renault Grubu 2020 Brüksel otomobil fuarında Hibrit yapıdaki Yeni Clio E-Tech ve Şarj edilebilir Hibrit yapıdaki Yeni Captur E-Tech Plug-in modellerini resmi olarak duyurdu.

Editörün Tercihi

CES 2020’de Fiat’ın Elektrikli Konsept Otomobili Fiat Concept Centoventi Tanıtıldı

Las Vegas’ta gerçekleştirilen CES 2020 kapsamında Fiat tarafından yeni nesil konsept elektrikli otomobil ailesi olan Fiat Concept Centoventi modeli tanıtıldı.

Manşet

Genesis Markasının İlk SUV Aracı Genesis GV80

Audi Q7, BMW X5 ve Mercedes GLE modellerine rakip olmak üzere hazırlanan Genesis GV80 modelinin ilk görselleri paylaşıldı. Modelin Ocak ayı içinde görücüye çıkarılması bekleniyor.

Editörün Tercihi

Vergi Zamları Sonrası 2020 Yılı Araç Muayene Ücretleri Belli Oldu

Yılbaşı itibari ile Vergi ve Harç ücretlerinde yapılan %22.58 oranındaki zam sonrasında 2020 yılı Araç Muayene Ücretleri netleşti.

Editörün Tercihi

Yerli Otomobil İçin Ön Sipariş Fiyatı Belli Oldu

TOGG tarafından duyurusu yapılan Yerli Elektrikli Otomobil için Ön Sipariş Fiyatı netleşmeye başladı. Konuşulan rakam ise modele göre değişmekle birlikte 30 – 40 bin TL.

Manşet

Karsan Romanya’ya 20 Elektrikli Otobüs Satışını Tamamladı

Romanya’nın Dej Belediyesi Karsan tarafından Türkiye’de üretimi yapılan Elektrikli Otobüslerden 20 adetlik bir alım yapacak.

Manşet

Tüm Detay ve Özellikleri İle TOGG Yerli Otomobil

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından tanıtımı yapılan TOGG Yerli Otomobil ile alakalı tüm detayları ve Yerli Otomobilin Teknik Özelliklerini sizler için derledik.

CepSeyir

Karma Firması 1.9 Saniye’de 100 KM Hıza Ulaşan Karma SC2 Modelini Tanıtıldı

Elektrikli Otomobil Pazarında Tesla’nın rakibi olarak gösterilen Karma firması tarafından firmanın yeni nesil elektrikli aracı Karma SC2 modeli tanıtıldı.

Editörün Tercihi

Camlarının Kırılması Gündem Olan Tesla Cybertruck 200.000 Siparişi Geçti

Tanıtım gecesinde kırılmaz denilen camlarının kırılması ile gündeme gelmeyi başaran Tesla Cybertruck için alınan Ön Sipariş sayısı 200.000 adedi aştı.

Manşet

300 KM Menzilli Elektrikli Otobüs Otokar e-Kent C Tanıtıldı

Hibrit ve Elektrikli Otobüs modelleri ile ürün gamını genişletmeye devam eden Otokar firması Elektrikli otobüs modelleri arasına Otokar e-Kent C modelini ekledi.

Manşet

Google Haritalar Uygulamasına Bisiklet İstasyonları da Eklenecek

Dünyanın en fazla kullanılan harita uygulamalarından birisi olan Google Haritalar Uygulamasına yakın dönemde Bisiklet Kiralama İstasyonları da eklenecek.

CepSeyir

Hindistan’da UBER ve OLA Gibi Uygulamalara Elektrikli Araçlara Geçiş Şartı

1.5 Milyarı aşan nüfusu ile Çin’den sonra en kalabalık ülke olma özelliğine sahip olan Hindistan’da UBER ve OLA gibi Taksi Çağırma Filolarına Elektrikli Araçlara Geçiş Şartı getirildi.

CepSeyir

Havasız Yapıdaki Patlamayan Lastikler Hayatımıza Girmeye Hazır

Havasız yapıdaki patlamayan lastikler üzerinde çalışan Michelin ve General Motors firmaları sona yaklaştı. Uptis Prototype serisi patlamayan lastik serisi resmi olarak tanıtıldı.

CepSeyir

Hollandalı Firma V Tasarımına Sahip Flying-V Adlı Uçak Tasarımlarını Duyurdu

Hollanda merkezli KLM Royal Dutch Airlines isimli firma tarafından V Tasarımına sahip Flying-V ismi verilen bir uçak prototipi ile alakalı tasarımlar paylaşıldı.

CepSeyir

TEMSA İsviçre Merkezli True Value Capital Partner’s Firmasına Satıldı

Sabancı Grubuna ait olan ve uzunca süredir Yerli Elektrikli Araçlar içinde çalışmalarını sürdüren TEMSA firması İsviçre merkezli True Value Capital Partner’s firmasına satıldı.

CepSeyir

Yoğunluk Yaşanan Tesla SuperCharger İstasyonlarında Şarj Kapasitesine Sınırlama Geliyor

Tesla SuperCharger İstasyonlarında aşırı yoğunluğa bağlı olarak artan bekleme sürelerinin önüne geçebilmek adına bir dizi önlem almaya hazırlanıyor.

Manşet

Volkswagen I.D. Roomzz İsimli Elektrikli SUV Konsept Modelini Tanıttı

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 302 beygir güce ve 450 km menzile sahip Volkswagen I.D. Roomzz isimli Konsept Elektrikli SUV modelini tanıttı.

Teknoloji ve Markalar

Yerli Otomobil Yüzde 50’nin Üzerinde Yerli ve 2022 Yılında Yollarda Olacak

Türkiye Otomobil Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, Turkcell tarafından düzenlenen Teknoloji Zirvesinde ülkemizde üretilecek olan Yerli Otomobil üzerine bazı açıklamalar yaptı.

Teknoloji ve Markalar

BMW Fabrikasındaki Türkçe Konuşma Yasağı İçin Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan BMW Fabrikasında Türkçe Konuşma Yasağı haberleri sonrasında BMW firmasından olayla alakalı bir açıklama geldi.

Elektrikli Araç ve Otomobil

TÜVTÜRK 2019 Yılı Araç Muayenesi Ücretleri

TÜVTÜRK istasyonlarında geçerli olacak olan TÜVTÜRK 2019 yılı Araç Muayenesi Ücretleri firma tarafından aşağıdaki şekilde belirlendi.

Teknoloji Gündemi

Volvo 2020 Yılından İtibaren Hız Limitlerini 180 km/s İle Sınırlandırılacak

Volvo tarafından yapılan açıklamaya göre firma 2020 yılından itibaren tüm araçlarında ulaşılabilecek maksimum hız limitini 180 km/s olarak sınırlandıracak.

CepSeyir

Aytemiz Akaryakıtta Self Servis Dönemini Başlattı, Deposunu Kendi Doldurana İndirim Yapılacak

Aytemiz Petrol tarafından uygulanmaya başlanılan Self Servis Dönemi ile birlikte Kendi Deposunu Kendi Dolduran müşteriler Benzin ve Motorini indirimli olarak satın alabilecekler.

Teknoloji ve Markalar

Avrupa’da En Fazla Satış Yapan Elektrikli Otomobil NİSSAN LEAF Oldu

Tüm dünyada yoğun ilgi gören NİSSAN LEAF, Avrupa’da 2018 yılının en çok satan Elektrikli Otomobili oldu.

Teknoloji ve Markalar

Volkswagen Elektrikli Araçlar İçin Mobil Şarj İstasyonu Geliştiriyor

Şarj İstasyonu sorunu yaşayan Elektrikli Araçlar için yeni bir adım atan Volkswagen tek dolumla 15 araca kadar şarj imkânı sunan Elektrikli Araçlar için Mobil Şarj İstasyonu geliştiriyor.

Teknoloji Gündemi

Sağlık Bakanlığı 2019 Yılı İtibari İle Akıllı Ambulans Sistemine Geçiyor

Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karar neticesinde 2019 yılından itibaren kademeli olarak tüm ambulanslar Akıllı Ambulans sistemine geçecek.

Teknoloji Gündemi

Türkiye’de Satılan Ürünlerin Garanti, Yedek Parça Temin ve Servis Süreleri

Türkiye’de satışı yapılan her ürün için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Garanti Süresi, Azami Tamir Süresi, Yedek Parça Temin Süresi ve Ücretli Tamir Süresi belirlenmiştir.